Wystawa Ojcowie Niepodległości

Ekspozycja prezentuje liderów walki o niepodległość i budowniczych państwowości polskiej: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.

Na wystawę składają się ponad 2-metrowe plansze prezentujące sylwetki wybitnych mężów stanu wraz z ich biogramami w języku polskim i angielskim. Ekspozycja zawiera również kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się państwa polskiego oraz kopie najważniejszych dokumentów związanych z 11 listopada 1918 r. Wernisaż wzbogaci wykład prof. Wojciecha Skóry z Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. 

Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Głobinie 
ul. Główna 65
Data: 14 sierpnia godz. 17:00 

Gminny Targ Rozmaitości

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk po raz pierwszy zorganizowało wymianę sąsiedzką, czyli Gminny Targ Rozmaitości. Można było wymienić, oddać albo sprzedać rzeczy, które mimo tego, że są w dobrym stanie, kurzą się w szafach i na regałach. Przy Lądowisku Kultury w Redzikowie swoje stoiska rozłożyło kilkanaście osób.

Wymiana rozpoczęła się o  godz. 11, trwała cztery godziny. Przynieść można było dosłownie wszystko, nieużywane już ubrania, książki, meble, sprzęt sportowy. Oprócz tego w budynku biblioteki, w ramach Kuchni Sąsiedzkiej dla uczestników przygotowano darmową kawę i herbatę.  

Pani Teresa: – Pierwszy raz biorę udział w takim wydarzeniu. Pochodzę z Ukrainy, tam niemożliwe byłoby zorganizowanie takiej fantastycznej imprez. Przygotowałam na sprzedaż rzeczy, który nikt tu na pewno nie ma. Cena? Zależy od klienta. No, ale to i tak mniej niż połowa tego, co zapłaci się za nowe ubrania.

Pani Marta sprzedaje wykonane przez siebie rękodzieła. W ten sposób dorabia do emerytury. Robi to już od kilku lat. Od dziecka mam zdolności manualne, robię na drutach i na szydełkach. To moja pasja – dodaje. Gminy Targ Rozmaitości to nie tylko miejsce na dodatkowy zarobek, ale również przestrzeń do prezentacji własnego dorobku artystycznego.

Swoje ubrania i gry sprzedają bracia Bartek i Mikołaj oczywiście pod czujnym okiem swojej mamy. Rodzice kupują nam pełno ciuchów, a my ciągle z nich wyrastamy. Na naszym stoisku można zakupić, także wiele dziecięcych książek i gier komputerowych, które już przeczytaliśmy albo po prostu nam się znudziły. Chcemy kupić nowe, dlatego zamierzy dziś handlować do końca imprezy.   

Jak przyznaje dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk  Zbigniew Gach –  pomysł na organizacje sąsiedzkiego gminnego targu podpatrzył podczas wizyty w Niemczech, gdzie podobne wydarzenia nie tylko się sprawdziły, ale stały się nawet comiesięczną tradycją. Docelowo przewidujemy organizacje tego typu targów w Krępie Słupskiej, gdzie powstaje Centrum Promocji Lokalnych Produktów. Oprócz typowej giełdy handlowej dla lokalnych produktów, chcemy rozwijać ideę sąsiedzkich spotkań, integracji mieszkańców Gminy w radosnej i przyjaznej atmosferze.  Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji w Krępie to pierwszy kwartał 2019 roku.

 

Przypominamy, że jutro mamy niedzielę niehandlową 🙂 A wszystko, czego tylko zapragniecie, znajdziecie na naszym Gminny Targ Rozmaitości. Zapraszamy do godz. 15:00

Opublikowany przez Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk Sobota, 21 lipca 2018

Warsztaty Las w Słoiku

Warsztaty z wykonywania biosfery – zamkniętego ekosystemu leśnego. Na zajęciach przeprowadzimy Cię przez proces wykonania miniaturowego lasu – od przygotowania stanowiska pracy, niezbędnych materiałów, po zakomponowania krajobrazu w słoju. 


Wykonaną własnoręcznie biosferę zabierzesz do domu, gdzie będziesz mógł obserwować jak rozwija się w niej życie, zupełnie samodzielnie bez naszej ingerencji.

Za pomocą fotosyntezy rośliny są w stanie wytworzyć w słoju wszystkie niezbędne im substancje odżywcze, a dzięki zamknięciu – powstaje zamknięty obieg wody. Takie warsztaty to nie tylko świetna zabawa ale też poznanie tajników z życia roślin, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych

LAS W SŁOIKU
 to roślinna kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu. Namiastka leśnego ekosystemu w zminiaturyzowanej formie, przeniesiona do słoika. Na warsztatach opowiadamy, skąd wzięła się idea zamykania roślin w naczyniach oraz kto stworzył najstarszy, zamknięty las. Las w słoiku stanowi piękny element dekoracji, a dodatkowo mini ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Nad lasem ciężko jest zapanować, las jest żywy i potrafi nas zaskoczyć.  Uczy szacunku do przyrody oraz pomaga zrozumieć prawdę o naturze, że pewne rzeczy umierają, aby inne się pojawiły. Zajęcia poprowadzi Michał Czapiewski z Pracowni Czapiewski Design of Nature. 

Data: 4 sierpnia godz. 11:00
Miejsce: Lądowisko Kultury w Redzikowie 

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł.
Zapisy przyjmujemy pod adresem ladowisko@gok.slupsk.pl Więcej informacji pod nr tel. 511 428 537

Wakacyjne Warsztaty Artystyczne

W programie:

 • Zajęcia malowania w wielkim formacie 
  Limit 10 osób w grupie / 2 grupy.
  Szerokie pędzle i wałki malarskie, kubły z farbami i wielkie pole do ekspresyjnego popisu. Zajęcia będą polegały na umiejętności dobierania barwy na bazie trzech kolorów podstawowych, poznaniu pracy szerokimi pędzlami i wałkami. Uczestnik powinien przynieść ze sobą ubranie i buty ochronne stosowne do zajęć.
 • Filcowanie na mokro
  Filcowanie na mokro to jedna z metod pracy z wełną, najstarsza znana człowiekowi metoda uzyskiwania tkaniny. Podczas zajęć szczegółowo poznacie proces filcowania pod wpływem wody, mydła, ciepła rąk.
 •  Gra planszowa
  Uczestnicy będą tworzyć własną grę planszową. Taką z pionkami i kośćmi do gry. To od wyobraźni twórców będzie zależeć ostateczny kształt i zasady gry. Materiały będą zapewnione, a końcowy efekt zabieracie do domu.
 •  Domowy teatrzyk
  Za pomocą pędzla, nożyczek i kartonu stworzymy domowy teatrzyk. Wystarczy tylko para zręcznych dłoni i odrobina cierpliwości, aby wyczarować swoją własną scenkę. Dodajmy jeszcze, że każdy teatrzyk przechodzi na własność autora. Jeżeli więc marzy Wam się kariera aktorska, przyjdź do nas i wyczaruj swój osobisty teatrzyk, w którym będziesz grać same główne role 

  Koszt udziału w całym cyklu wynosi 20 zł. 
  Uwaga ilość miejsc ograniczona‼ 
  Zajęcia prowadzone są w Lądowisku Kultury w Redzikowie. Zapisy przyjmujemy pod adresem ladowisko@gok.slupsk.pl 
  Więcej informacji pod nr tel. 511 428 537

II Piknik Śniadaniowy z Zumbą

Zapraszamy na II Piknik Śniadaniowy z Zumbą!!
Data: 28 lipca (sobota) godz. 11
Miejsce: Lądowisko Kultury w Redzikowie
Wstęp wolny!!

Po raz kolejny ożywimy zielone przestrzenie wokół Lądowiska Kultury w Redzikowie, w piknikowej, rodzinnej atmosferze zaprosimy bliższych i dalszych sąsiadów do wspólnego śniadania oraz aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zajęcia Zumby poprowadzi dla Was Martyna Kamińska ze Szkoły Tańca Casa de Salsa. W niezobowiązującej przestrzeni, po pracowitym tygodniu, będziemy relaksować się przy dźwiękach muzyki, delektując się smakołykami lub po prostu położymy się na trawie, myśląc o niebieskich migdałach. Koniecznie zabierzcie ze sobą znajomych i poznajmy się nawzajem. Zacznij dzień z CKiBP. Zdrowe śniadanie przygotują dla Was niezastąpione Panie z KGW Redzikowo Osiedle 🙂 

ŚmiecioBranie w Kusowie

ZAPRASZAMY NA ŚMIECIOBRANIE – 13. 07 (piątek) godz. 10:00 
To pierwsze w tym roku społeczne sprzątanie, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Kusowa i okolic. Akcja rozpoczyna się o godzinie 10.00 przed budynkiem Świetlicy Wiejskiej. Po śmieciobraniu zapraszamy wszystkich na darmowego grilla!!  

Sprzątającym zapewniamy worki na śmieci i rękawice. Liczymy na Wasz udział! 

Gminny Targ Rozmaitości

Masz w swoich szafach, na regałach, w piwnicach lub na strychu rzeczy, z których nie korzystasz, a wydaje Ci się, że komuś innemu mogłyby się spodobać?
Na Gminnym Targu Rozmaitości będzie można sprzedać ubrania/książki/buty i inne przedmioty w stanie bardzo dobrym i w przyjaznych cenach. Można również przynieść rzeczy i wymienić je na to, co wpadnie Ci w oko.

Zapraszamy sąsiadów bliższych i dalszych, z rodzinami i przyjaciółmi. Poznajmy się lepiej, przewietrzmy nasze szafy i piwnice, wymieńmy się miłym słowem! 

Rezerwacje stoisk pod nr 511 428 537 lub e-mail: ladowisko@gok.slupsk.pl 

Regulamin dla Wystawców 
Regulamin Gminnego Targu Rozmaitości