Mistrzostwa Gminy Słupsk w Tenisie Stołowym

DSC_0521Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk byli organizatorami III Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym. Zawody tradycyjnie odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach. Do rywalizacji przystąpiło prawie 50 zawodników z kilkunastu sołectw. Mecze toczyły się do dwóch, a od fazy półfinałowej trzech wygranych setów. W kategorii szkół podstawowych wygrała Samanta Muca (Redęcin), przed Moniką Kubacką (Krępa Słupska) i Natanem Sobczakiem (Gałęzinowo). W kategorii szkół gimnazjalnych kolejność przedstawia się następująco: 1 miejsce Bartłomiej Winiarski (Redęcin), miejsce 2 Filip Soroka (Siemianice), a miejsce 3 zajął Dawid Sak Redęcin). Warto podkreślić fakt, że zwycięzca w tej kategorii, czyli Bartłomiej Winiarski już po raz trzeci okazał się mistrzem gminy. Zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii OPEN wśród mężczyzn. Na starcie zameldowało się prawie 30 zawodników. Wygrał Paweł Muca (Redęcin), który w pokonanym polu zostawił Piotra Przybylskiego (Siemianice – zwycięzcę dwóch poprzednich edycji) i Arkadiusza Ptaszkowskiego (Bruskowo Wielkie). Wśród  kobiet  w kategorii OPEN bezkonkurencyjna okazała się Izabela Kubacka (Krępa Sł.), wyprzedzając Samantę Mucę (Redęcin) i Monikę Kubacką (Krępa Sł.).  Najlepsi zawodnicy otrzymali  puchary i nagrody rzeczowe. Funkcję sędziego zawodów pełnił znany animator tenisa stołowego i sportu w ogóle Mirosław Gintrowicz.

XI Powiatowy Turniej KGW wygrały Kępice

DSC_0432Zwyciężczynie otrzymały najwięcej punktów podczas prezentacji w pięciu turniejowych konkurencjach. Tym samym pokonały siedem konkurencyjnych kół: z Redzikowa, Jezierzyc, Kukowa, Łosina , Łupawy, Damnicy oraz Stowięcina. Nie zawsze jednak udało im się wygrać w poszczególnych konkurencjach. Tryumfowały w dwóch kategoriach. Zdaniem komisji konkursowej przygotowały najlepszy produkt regionalny, czyli obowiązkowe dla wszystkich pierogi. W tym wypadku zdecydowały odczucia smakowe. Najwyżej też oceniono reprezentującą je grupę, która wystąpiła w tańcu regionalnym. Z kolei za najlepszą uznano tablicę w wykonaniu KGW z Łosina. Tym razem jej tematem było hasło „Z tego powodu rozpiera nas duma”. Natomiast w kategorii moda, w której modelka przynajmniej przez ok. pół minuty musiała zaprezentować sukienkę wykonaną wyłącznie z gazet kolorowych i czarno-białych oraz tektury, tryumfowało KGW z Kukowa. Zaś KGW ze Stowięcina przygotowało najlepszą piosenkę kabaretową wraz z krótką inscenizacją pt. „Przez dziurkę od klucza”. Impreza – jak prawie co roku – cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu słupskiego, którzy chętnie swoim dopingiem wspierali poszczególne reprezentacje. Mimo wielu punktów programu, całość przebiegła sprawnie i nie była nużąca, co było dużą zasługą organizatorów: Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Gminy Słupsk oraz Starostwa Powiatowego. Dziękujemy Kołom Gospodyń reprezentujących naszą gminę za ogrom pracy włożony w przygotowania do Turnieju oraz przygotowane prezentacje. Szczególne podziękowania kierujemy do jednostki OSP z Bukówki za pomoc techniczną w przygotowaniu imprezy.

więcej zdjęć tutaj

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk beneficjentem prestiżowego programu Dom Kultury +

Program Dom Kultury+, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury, realizowany jest zgodnie z założeniami Paktu dla Kultury. Celem działań podejmowanych w ramach programu jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej.
W ramach programu DOM KULTURY+ wyłoniono 50 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie  na realizację zadania w tym CKIBP Gminy Słupsk. Łączna kwota 30 tysięcy złotych zostanie wydana na przeprowadzenie diagnozy oraz przyznanie 4-7 mikrograntów na realizacje zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów. W ramach działań w 20 miejscowościach odbędzie się cykl spotkań warsztatowych dla mieszkańców, mających na celu przeprowadzenie kompleksowej diagnozy środowiska w zakresie potencjału kulturotwórczego miejscowości, oraz analizę stanu obecnego. Spotkania będą miały na celu także wyłonienie pomysłów mieszkańców na działania w dziedzinie kultury – pomysły te w formie projektu będą mogły zostać zgłoszone do konkursu grantowego i otrzymać dofinansowanie na ich realizację.

Program skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Główny nacisk programu położony jest na nawiązywanie przez dom kultury stałych relacji z mieszkańcami miejscowości, na terenie których działa. Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego ma owocować stworzeniem wspólnych projektów na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej.

Działania podejmowane przy realizacji zadań mają służyć przede wszystkim: inicjowaniu nowych praktyk w zarządzaniu instytucją kultury, odkrywaniu i pobudzaniu aktywności społecznej, wspomaganiu rozwoju kapitału społecznego i kulturowego, a także poznawaniu nowych możliwości współpracy z mieszkańcami. Jednym z oczekiwanych efektów Programu jest wzmocnienie roli domu kultury jako miejsca otwartego, wspólnego dla wszystkich mieszkańców.

3989__(001qs)NCK_dom-kultury-plus_kolor-web(1)
 

Cudowny pociąg przyjechał do Jezierzyc

bajka2W minioną sobotę, na hali sportowo – widowiskowej w Jezierzycach już po raz szósty, wystąpiła grupa teatralna Zaradni. Tegoroczny spektakl nosił tytuł „Cudowny pociąg, czyli zwierzęta małe i duże i ich wspaniałe podróże” w reżyserii Hajki Święch. W tegorocznej bajce ,,Magiczny pociąg-czyli zwierzęta małe i duże i ich szalone podróże wystąpiły same zwierzęta” na scenie pojawiły się: koty, psy, wielbłąd, pingwin, lis kaczka i wiele innych. Spektakl był częścią Balu Integracyjnego dla dzieci z gminy, który już tradycyjnie zorganizowali: Stowarzyszenie Dobre Serca, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Tegoroczny występ, oprócz bogatej scenografii wzbogaciła obecność ciuchci elektrycznej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Już tradycyjnie po przedstawieniu dzieci odwiedził Mikołaj, który przyniósł paczki dla każdego malucha. W tegorocznym balu uczestniczyło ponad 400 dzieci, które wspólnie brały udział w zabawach przygotowanych przez kadrę Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bierkowie. Uczestniczyło w nim ponad 400 dzieci. Każdy maluch oprócz paczki, otrzymał również słodki poczęstunek. W imieniu Stowarzyszenia Dobre Serca oraz Gminy Słupsk dziękujemy wszystkim zaangażowanym, za pracę, poświęcony czas oraz wspólną organizację tej wspaniałej inicjatywy.

więcej zdjęć tutaj