Nabór do orkiestry

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – zarówno tych, którzy potrafią grać na instrumentach i zamierzają rozwijać swoją pasję oraz tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z muzyką i podjąć bezpłatną naukę pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów. Pragniemy stworzyć Orkiestrę wielopokoleniową, zrzeszającą mieszkańców z różnych sołectw naszej gminy, występującą  w przyszłości w Gminie i poza jej granicami.
Zajęcia indywidualne dla członków Gminnej Orkiestry Dętej odbywać się będą w środy w godzinach 14:00 – 20.30  w budynku szkoły podstawowej we Włynkówku. Kontakt Mirosław Pawlak nr tel 601724222  pawmir@op.pl

Teatr „Maska” w Redzikowie

W świetlicy w Redzikowie odbył się spektakl profilaktyczny Teatru Maska z Krakowa „Ja egoista”. Stanowił on element programu profilaktycznego realizowanego w świetlicach przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk. Widzowie poznali historie Wojtka, który chcąc stać się popularnym w szkole zmienił swoje zachowanie, zaczął obrażać innych, stał się egoistą. W wyniku tego stracił swoich znajomych. Jedynie jego najlepsza przyjaciółka podjęła próbę pomocy mu.

 

Teatr Fantazja w Redęcinie

W czwartek w świetlicy w Redęcinie Teatr Fantazja z Krakowa zaprosił dzieci z Redęcina, Bruskowa, Gaci i Swołowa na spotkanie z „Magiczna Księgą”. Blisko 50 uczestników zostało zabranych przez aktorów w krainę książek i fantazji. Bohaterami przedstawienia była dwójka współczesnego  rodzeństwa spędzającego cały dzień z tabletem i telefonem komórkowym. Wyjazd do babci i „brak zasięgu” sprawił że za jej namową  początkowo niechętnie sięgnęło po czytanie książek. Lektura przeniosła bohaterów w świat barwnych pirackich przygód. Żywiołowe reakcje widowni mówiły same za siebie.

więcej zdjęć tutaj

Wystawa fotografii marynistycznej w Głobinie

W minioną niedzielę w galerii „Na Poddaszu” mieszczącej się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk w Głobinie odbyła się wystawa prac fotograficznych Sławomira Szumowskiego „Kolory Morza”. Licznie przybyli zwiedzający mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma pracami tego artysty, który zmierzył się z niełatwą sztuką ukazania piękna krajobrazu wody, nieba i piasku. Wśród zwiedzających nie zabrakło fotografów ze Stowarzyszenia Marynistów Polskich, do którego należy również pan Sławomir. Wernisaż był okazją do  fachowych dyskusji i polemik kolegów ”po fachu” co nadało całości wydarzenia niepowtarzalny klimat.

Wystawa stanowiła jeden z elementów projektu „A MOŻE MORZE” współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Słupsku

zdjęcia z wystawy