„Razem ku kulturze”

krepa2Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy  rozpoczyna spotkania w ramach projektu „Razem ku kulturze”, który otrzymał dofinansowanie w konkursie Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016.

Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców sołectw z terenu Gminy Słupsk. Zakłada diagnozę stanu kultury i potrzeb kulturalnych na terenie Gminy.

W pierwszym etapie zostanie przeprowadzona diagnoza potrzeb kulturalnych różnych grup społecznych. Będziemy Państwa pytać zarówno w trakcie spotkań w świetlicach, jak i za pomocą ankiety w jakich działaniach chcielibyście wziąć udział, jakie działania wspólnie z nami zrealizować. Chcemy aby w wyniku realizacji projektu nasza oferta pełniej odpowiadała na potrzeby lokalnych społeczności i przyczyniała się do ich rozwoju.

Zasadniczym celem projektu jest nawiązanie współpracy z grupami, osobami, liderami społecznymi, z którymi dotąd nie współpracowaliśmy lub współpraca ta była okazjonalna. W ramach spotkań dla każdej z uczestniczących w projekcie miejscowości zostanie stworzona mapa kulturalno-społeczna. Pozwoli to zgromadzić wiedzę o instytucjach, stowarzyszeniach i mieszkańcach – ich pasjach, zainteresowaniach , talentach i potrzebach.

W trakcie spotkań zachęcać będziemy Państwa do zgłaszania swoich pomysłów na inicjatywy kulturalne, które będą miały szansę być sfinansowane w ramach II części projektu.

W maju zostanie ogłoszony konkurs na inicjatywy lokalne. 4-7 najciekawszych projektów złożonych przez Państwa zostanie sfinansowane ze środków programu i zrealizowane jesienią.

Co zrobić aby wziąć udział i mieć szansę na wyrażenie swojej opinii lub zrealizowanie swojego pomysłu?

  1. Wziąć udział w zorganizowanych w Państwa świetlicy warsztatach ( w przypadku braku świetlicy w warsztatach w sąsiedniej miejscowości)
  2. MIEĆ POMYSŁ !!!
  3. Opracować go w formie projektu przy pomocy instruktora z CKIBP
  4. Zgłosić go na konkurs 🙂

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z CKIBP – p. Maciej Flisak tel. 59-847-10-91

 

Pierwsze pilotażowe spotkanie już dzisiaj w Krępie Słupskiej. Harmonogram spotkań w kolejnych miejscowościach zostanie podany w najbliższym czasie na stronie www.gok.slupsk.pl. Zapraszamy

Redzikowo najlepsze w turnieju sołectw

W sobotnie popołudnie 16 sołectw wystartowało w kolejnej III już edycji Gminnego Turnieju Sołectw. Uroczystego otwarcia dokonała Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier. W trakcie Turnieju emocji nie zabrakło. W 6 przygotowanych przez Centrum Kultury w Głobinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji  konkurencjach należało wykazać się nie tylko zręcznością, sprawnością, wytrzymałością ale i ….wiedzą. Zadaniami zawodników było przejechanie jak największej odległości na rowerze, zmierzenie się z unihokejem, rzuty do kosza, przebycie wyznaczonej trasy slalomem przez całą drużynę skrępowaną streczem. Kolejna dyscyplina czyli przetransportowanie zawodnika na noszach w jak najszybszym tempie przyprawiła widzów i startujących o chwilę grozy – okazało się że wcale nie tak łatwo jest utrzymać się na noszach. Na koniec reprezentacje miały okazję wykazać się wiedzą w w konkursie „Ale sztuka”, w którym należało rozpoznać na zdjęciach obrazy, rzeźby, miejsca lub budowle. Po zaciętej i wyrównanej walce na podium znalazło się Redzikowo wyprzedzając nieznacznie Krępę Słupską i Strzelino. Miłym akcentem turnieju był głośny i kulturalny doping, a na szczególne uznanie zasługują kibice z Wieszyna. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a dla pierwszych trzech miejsc dodatkowo  okazałe puchary.

Wyniki

Miejsce I             Redzikowo 82p

Miejsce II            Krępa Słupska  75p

Miejsce III           Strzelino     73,5p

Miejsce IV           Gac      71,5p

Miejsce V            Redęcin   60,5p

Miejsce VI           Jezierzyce     54,5p

Miejsce VII          Jezierzyce Os.  51,5p

Miejsce VIII        Wieszyno        50,5p

Miejsce XI           Stanięcino      49p

Miejsce X            Bukówka         45p

Miejsce XI           Rogawica        42p

Miejsce XII          Głobino          41,5p

Miejsce XIII         Redzikowo Os.       37,5p

Miejsce XIII         Włynkówko             37,5p

Miejsce XV          Gałęzinowo           36,5p

Miejsce XVI         Kukowo                  18p

 

 

W Urzędzie Gminy zagnieździły się bociany

12802770_1012613862145703_2315933981444239725_n
W czwartek do Urzędu Gminy Słupsk przyleciały pierwsze boćki. To prezent od uczestników warsztatów kreatywnych ze świetlicy terapeutycznej w Głobinie. Boćki – symbol gminy Słupsk- już znalazły swoje miejsce na sali konferencyjnej.

KONKURS KABARETÓW SAKWA ODWOŁANY

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk informuje o odwołaniu Powiatowego Konkursu Jednego Skeczu „SAKWA” który miał odbyć się w dniu 5 marca 2016 roku we Włynkówku z uwagi na choroby części zgłoszonych uczestników.