Zapraszamy na Casting do konkursu Miss Ziemi Pomorskiej 2014

 

Zapraszamy do udziału w castingu do Wyborów Miss Polski Ziemi Pomorskiej oraz Miss Polski Ziemi Pomorskiej Nastolatek. Kandydatki prosimy o wypełnienie załączonej poniżej ankiety oraz odesłanie jej w terminie do 31 stycznia 2014 roku na adres biuro@gok.slupsk.pl Kandydatki niepełnoletnie w trakcie castingu powinny mieć przy sobie pisemną zgodę rodzica na udział. Więcej informacji pod numerami telefonów: 58 – 324-98-15 oraz 59-847-10-91

ANKIETA

 

XIV Powiatowy Przegląd Kolęd w Jezierzycach

Przeszło 100 uczestników wzięło udział w minioną niedzielę w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w tym roku po raz trzeci w kościele parafialnym w Jezierzycach wypełnionym po brzegi publicznością. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk w Głobinie, zaś współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Słupsku i Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: Szkoły Podstawowe – soliści, szkoły podstawowe – zespoły, szkoły ponadpodstawowe i dorośli – soliści, szkoły ponadpodstawowe  i dorośli – zespoły. W składzie profesjonalnego jury zasiedli: Andrzej Machutta – wieloletni wykładowca Akademii Pomorskiej, Tadeusz Picz – wirtuoz skrzypiec Filharmonii Simphonia Baltica oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego Zbigniew Babiarz – Zych – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej . Po zakończeniu zmagań konkursowych, którym z uwagą przysłuchiwała się Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier oraz licznie przybyli radni i sołtysi ogłoszenie wyników poprzedził występ Anny Chodyny – utalentowanej wokalistki, laureatki wielu konkursów ogólnopolskich

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przewodniczący jury Andrzej Machutta stwierdził, że poziom tego konkursu nadal rośnie z roku na rok, a wielu wykonań nie powstydziłyby się nawet profesjonalni artyści. Bardzo dobrze zaprezentowali się zwłaszcza reprezentanci Gminy Słupsk : Roksana Kulpa, Ringo Todorović , zespoły „Świerszcze” i „Świtezianki” oraz chór z Siemianic „Pasjonata” którzy w swoich kategoriach zajęli miejsca na podium , a także Agnieszka Perkowska i Oliwia Mądra, które otrzymały wyróżnienia.

Tegorocznym odkryciem Przeglądu okazał się Ringo Todorović z Jezierzyc którego wykonanie pastorałki „Uciekali” przyniosło mu Grand Prix konkursu.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrektorowi Zespołu Szkół w Jezierzycach Tadeuszowi Frąckowskiemu za udostępnienie na potrzeby wykonawców pomieszczeń szkolnych. Szczególne podziękowania kierujemy do księdza Feliksa Samulaka, dzięki którego życzliwości Przegląd mógł odbyć się ponownie w przepięknym wnętrzu jezierzyckiego kościoła.

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek ma charakter cykliczny. Już teraz serdecznie zapraszamy na XV jego edycję licząc na jeszcze większe zainteresowanie zarówno ze strony wykonawców jak i publiczności.

 

Wyniki XIV Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Grand Prix

Ringo Todorović – Gmina Słupsk – instr. Beata Frąckowska

Soliści – szkoła podstawowa

Miejsce I

Joanna Płatwa – Gmina Ustka – instr. Zorza Sędzicka

Miejsce II

Roksana Białek – Gmina Ustka – instr. Zorza Sędzicka

Miejsce III

Roksana Kulpa – Gmina Słupsk – instr. Krzysztof Plebanek

Wyróżnienia

Klaudia Giez – Gmina Damnica – instr. Paweł Przybyło

Oliwia Mądra – Gmina Słupsk – instr. Emilia Semeniuk

Zespoły – szkoła podstawowa

Miejsce I

„Pomorskie Słowiki” – Gmina Ustka – instr. Małgorzata Karamańska

Miejsce II

„Świerszcze” – Gmina Słupsk – instr. Beata Frąckowska

Miejsce III

„Mleczaki” – Gmina Potęgowo – instr. Barbara Krasnoborska

Soliści – szkoły ponadpodstawowe i dorośli

Miejsce I

Ringo Todorović – Gmina Słupsk – instr. Beata Frąckowska

Miejsce II

Piotr Fitowski – Gmina Potegowo – instr. Daniel Spoczyński

Miejsce III

Natalia Kempa – Miasto Ustka – instr. Adam Wroński

Wyróżnienia

Zuzanna Gadomska – Gmina Ustka – instr. Zorza Sędzicka

Agnieszka Perkowska – Gmina Słupsk” – instr. Beata Frąckowska

Zespoły szkoły ponadpodstawowe i dorośli

Miejsce I

„Pasjonata” – Gmina Słupsk – instr. Liliana Zdolińska

Miejsce II

„Bez nazwy” – Gmina Potęgowo – instr. Daniel Spoczyński

Miejsce III

„Świtezianki” – Gmina Słupsk – instr. Jolanta Otwinowska

„Wiśta wio” – Gmina Potęgowo – instr. Izabela Zielińska

II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W sobotni wieczór 4 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek im. Mirosławy Szerszeń, którego celem  jest kultywowanie tradycji świątecznych, upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek, promocja solistów i zespołów artystycznych, a także wymiana doświadczeń pedagogicznych i poszerzenie repertuaru wokalnego dla dzieci i młodzieży. Konkurs ten dedykowany jest pamięci Mirosławy Szerszeń – wieloletniej członkini zespołu „Bierkowianki”. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk, a patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Słupsk p. Barbara Dykier.

W tym roku z uwagi na mniejszą liczbę zgłoszeń zadecydowano o odejściu od konwencji konkursu i prezentacji utworów przygotowanych przez uczestników w formie wieczoru kolęd. Licznie przybyła publiczność mogła zapoznać się z umiejętnościami wokalnymi solistów i zespołów z terenu Gminy Słupsk od 6 letniego solisty Jakuba Gruszewskiego począwszy, a skończywszy na dorosłych zespołach wokalnych „Pasjonata”, „Bierkowianki” i „Świtezianki. Wśród wykonawców nie zabrakło Oliwii Mądrej z Kusowa, Roksany Kulpy z Bruskowa Małego zespołu „Świerszcze” oraz  zespołów z SP w Bierkowie i świetlicy wiejskiej w Bierkowie. Szczególnie owacyjną reakcję wzbudził występ Ringo Todorovića z Jezierzyc, którego interpretacja wokalna pastorałki „Uciekali” stała na mistrzowskim poziomie. Obecni na sali instruktorzy jednogłośnie stwierdzili że poziom tegorocznego konkursu jest niezwykle wysoki a wykonawcy wspinają się na wyżyny możliwości.

Na specjalne zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk w trakcie tego wieczoru kilkukrotnie wystąpił Tadeusz Picz – wirtuoz skrzypiec z Słupskiej Filharmoni Simphonia Baltica. Wykonał on na skrzypcach kilka najpiękniejszych i najbardziej znanych polskich kolęd.

Organizator pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji sołtysowi Bierkowa – Janowi Gruszewskiemu, Dyrektor SP w Bierkowie Grażynie Rożnowskiej oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Bierkowa.

Relacja Miry Hopf w Radiu Koszalin